Jaunumi
 
 

SP Youtube SP Twitter

This is Powerlifting!

Sadarbības partneri

2014. gada sacensību kalendārs LABOTS
2014. gads nāk ar jaunām sacensībām!
Abi Latvijas Čempionāti spiešanā atgriežas Jelgavā, gada sākumā Ķīpsalā būs ekipētā trīscīņā, bet bezekipētā trīscīņa ir aizceļojusi uz Novembra vidu - uz Gulbeni. Pienācis klāt ir arī Latvijas Čempionāts studentiem trīscīņā, un ļoti daudzas iekšējās sacensībās. Sacensību kopējais skaits ir sasniedzis 50.
Ja kāds vēlas saņemt kalendāru pa pastu, lūdzu rakstiet uz tr@sp.lv.

Mārtiņš Kruze projekti@sp.lv

2014. gada SELL spēles
Laiks mosties un gatavoties studentiem! No 16. līdz 17. maijam 2014. gadā norisināsies SELL studentu spēles Igaunijā (Tartu). Gatavojieties un dodieties iekarot Igauņu āres!

Mārtiņš Kruze projekti@sp.lv

Veiksmīgu un panākumiem bagātu 2014. gadu

Latvijas Pauerliftinga federācija lpf@sp.lv

2013. gada LPF valdes vēlēšanu rezultāti
15. decembrī norisinājās LPF biedru pilnsapulce, un jaunas LPF valdes un valdes priekšsēdētāja vēlēšanas. Uz trijiem gadiem valdē ievēlēti deviņi valdes locekļi: Andrejs Rožlapa, Jurijs Ivaņušins, Gints Reinholds, Rinalds Dimiņš, Igors Semjonovs, Uģis Ciematnieks, Ieviņa Liģere, Almants Vītols, Vitālijs Dubovs. Par valdes priekšsēdētāju (Ģenerālsekretāru) ievēlēts Rinalds Dimiņš.
Gints Reinholds sekretars@sp.lv

2013. gada SP Ziemassvētku turnīra rezultāti
Sestdien, ar diezgan lielu konkurenci noslēdzās tradicionālais SP ziemassvētku turnīrs, kas šogad piedzīvoja jau 11 jubileju (no 2002. gada Valmieras skolu jauniešu čempionāta).piedalījušies sacensībās
72+2


Mārtiņš Kruze projekti@sp.lv

LTV1 par LČ spiešanā guļus
Šodien sporta ziņās (20:59) pa LTV1 bus vērojams sižets par LČ svaru stieņa spiešanu guļus. Pagaidām LTV1 mājas lapā ir video par mūsu vecmeistara - Latvijā vienīgā pasaules rekordista - Valda Alksnīša startu: Valda Alksnīša starta reportāža
Vakardienas Sporta Ziņas.
Mārtiņš Kruze projekti@sp.lv

Ziņas no IPF 2013. gada kongresa
Katra gada beigās notiek IPF kongress. Šā gada kongresā izskanējušais:

• IPF sacensības tiks iekļautas 2020. gada Eiropas Spēlēs.
• IPF plāno iekļūt Pasaules Universiādē vai arī organizēt savu Pasaules čempionātu studentiem. Šajā sakarā IPF aicina nacionālās federācijas attīstīt studentu sportu, organizēt studentu sacensības.
• IPF tiesneša teorētiskais eksāmens turpmāk būs datorizēts un varēs tikt kārtots tikai angļu valodā.
• Nacionālās federācijas tiek aicinātas sacensībās izstādīt baneri ar IPF logo.
• Pieteikšanās Starptautiskajām sacensībām turpmāk notiks automatizēti, izmantojot datorprogrammu.
• WADA prasība Olimpiskajiem sporta veidiem ir ne vairāk kā 1,5 % pozitīvu dopinga testu un neolimpiskajiem sporta veidiem, olimpiskās atzīšanas kandidātiem – ne vairāk kā 4 %.
• 2010. gadā IPF bija 6,9 % pozitīvi testi, 2011. gadā 3,9 %, 2012. gadā 7,2 %, šogad līdz septembrim 8,3 %. Jāmin, ka IPF pozitīvo testu līderi ir Āzija un bijušās PSRS republikas. Pieaugums varētu būt skaidrojams ar asins testu ieviešanu peptīdhormonu atklāšanai un IPF mērķtiecīgu stratēģiju aizdomīgo atlētu pārbaudei.
• Ar 2015. gadu stāsies spēkā jaunais WADA Kodekss. Šobrīd notiek saskaņošana ar dažādu pasaules valstu spēkā esošo likumdošanu. Tā sodi paredzēti vēl vairāk diferencēti – no mazākām sankcijām par, piemēram, marihuānas lietošanu līdz 4 gadu diskvalifikācijai par steroīdu lietošanu pirmajā gadījumā vai 8 gadiem vainu pastiprinošos apstākļos. Varētu tikt atcelta mūža diskvalifikācija sportistam, taču sods par atkārtotu lietošanu palielināts līdz 8 – 16 gadiem. Paredzētas nopietnas sankcijas treneriem, sporta ārstiem u.c. Sankcijas varēs samazināt, ja atlēts būs palīdzējis atklāt citus antidopinga kodeksa pārkāpumus, savukārt par aizliegto medikamentu nelicencētu tirdzniecību draudēs kriminālatbildība.
• Par 3 pozitīviem testiem 1 gada laikā nacionālajai federācijai var tikt piemērots naudas sods līdz 10 000 EUR, savukārt par 4 pozitīviem testiem diskvalifikācija uz laiku līdz 4 gadiem. Par katru pozitīvu testu starptautiskajās sacensībās nacionālajai federācijai tiks piemērots sods 2 000 EUR.
• 2012. – 2013. gadā uz 1 gadu ir diskvalificētas 4 valstis – Irāna, Indija, Irāka, Kazahstāna.
• No 2014. gada IPF organizē Pasaules bezekipējuma čempionātu spēka trīscīņā veterāniem – sievietēm un vīriešiem, ievieš rekordu standartus un apstiprina Pasaules rekordus. Nākamos 2 gadus sacensības notiks kopā ar open Pasaules čempionātu.
• Tiek atļauta kostīma lenču nogriešana pirms to iešūšanas. Pāri palikušais materiāls nedrīkst pārsniegt 3 cm un nedrīkst būt piešūts atpakaļ pie kostīma lences.
• Gan ekipējuma, gan bezekipējuma sacensībās atļautas tikai IPF apstiprinātas ortozes. Atlētam tās jāvar uzvilkt bez palīglīdzekļiem vai citu palīdzības.

Andrejs Rožlapa andrejs@sp.lv

Rezultāti no 2013. gada Latvijas Čempionāta spiešanā guļus bez ekipējuma
Ar lielu daudzumu jauniem rekordiem un viesu piedalīšanos no Lietuvas un Krievijas noslēdzies 2013. gada Latvijas Čempionāts spiešanā guļus bez ekipējuma.
Pa LTV1 šodien (iespējams rīt), sporta ziņās, būs vērojams sižets no Aizkraukles (svētdienas). Sākums 20:59.

1. dienas bilde 2. dienas bilde
piedalījušies sacensībās
219

Mārtiņš Kruze projekti@sp.lv

2013. gada Latvijas Čempionāts spiešanā guļus bez ekipējuma pieteiktie dalībnieki
Sestdien un svētdien norisināsies Latvijas masveidīgākais spēka sporta notikums - Latvijas Čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma. Izskatās, ka jauniešu konkurencē viena no kategorijām solās būt nāvīga.
Federācijas biedru pilnsapulce:
15. decembrī pulksten 11:00 norisināsies federācijas biedru pilnsapulce. Lūdzu visus federācijas juridiskos biedrus pieteikt savu pārstāvi šim notikumam.
pieteikušies sacensībām
253

Mārtiņš Kruze projekti@sp.lv

2013. gada Prēmijas par izciliem sasniegumiem sportā
Pirmdien, 2.decembrī, Ministru kabinetā (MK) notika kārtējā Latvijas Nacionālās sporta padomes sēde. Tajā tika atbalstīti lēmumi par naudas balvu piešķiršanu sportistiem par augstvērtīgiem sasniegumiem - kopā 798775 Ls apmērā. Šogad prēmijas saņēmuši arī pauerliftinga sportisti: 324 Ls Jānim Anšmitam par pasaules čempionātā junioriem izcīnīto trešo vietu, 540 Ls Artjomam Agadžanjanam par pasaules čempionātā jauniešiem izcīnīto otro vietu pauerliftingā (spiešanā guļus) un 3600 Ls Mārtiņam Kruzem par pasaules čempionātā pauerliftingā izcīnīto otro vietu, kas ir otrais lielākais prēmijas apjoms neolimpiskajos sporta veidos. Papildu prēmijas tiek izsniegtas arī treneriem - puse no sportistam piešķirtā apmēra, tās saņems Jāņa un Mārtiņa treneris Andrejs Rožlapa (1962 Ls) un Artjoma treneris Aleksejs Agadžanjans (270 Ls). Ar pilnu valsts prēmēto sarakstu visos sporta veidos iespējams iepazīties LNS padomes sēdes protokolā.

Latvijas Pauerliftinga federācija lpf@sp.lv

Balsošana par gada sporta notikumiem Valmierā
Kā jau katru gadu - gada beigās notiek padarītā izvērtēšana. Valmieras pilsētas sporta dzīvē notiek balsošana par labākajiem. Lūdzu nobalsojam par Mārtiņu Krūzi kā gada sportistu un Latvijas Čempionātu spēka trīscīņā kā gada sporta notikumu Valmierā. Balsošana norisinās: sportsvalmiera.lv mājas lapā. Ja arī citās pilsētās ir līdzīgi balsošanas notikumi, droši rakstiet, publicēsim, lai mūsējie ir starp labākajiem.

Latvijas Pauerliftinga federācija lpf@sp.lv

Rezultāti no atklātā Lietuvas Čempionāta spēka trīscīņā un citi Latviešu starti šogad Lietuvā
Noslēdzies Lietuvas Atklātais čempionāts spēka trīscīņā un tajā piedalījās arī atlēti no Latvijas. Sieviešu grupā virs 63kg 1. vietu Ieviņa Liģere, sieviešu grupā līdz 63kg trešo vietu ieņēma Baiba Daigina, kā arī tršā vieta 59kg kategorijā Aigaram Tropam un virs 120kg Ivanam Bistrovam. Mazliet zemākas vietas arī citiem Latvijas sportistiem - 83 kg kategorijā startēja divi Latvijas sportisti - Mārtiņš Lielups (6. vieta) un Andris Lūsis (8. vieta) un līdz 120kg kategorijā Artūrs Paiķis, kurš atveda mājās 5. vietu.

Gada viducī norisinājās arī Lietuvas čempionāts spiešanā guļus (Tālāk J. Sviķes komentārs):
2013. gada 22. jūnijā Lietuvas pilsētā Jonavā notika Lietuvas atklātais čempionāts stieņa spiešanā guļus. Kur ar iespaidīgu startu izcēlās Spēka kluba "GEORGS5" sportisti. Klubā tagad ir četri Lietuvas čempioni!!!!
Raimonds Liepiņš 1.vieta Juniori -74 kg; Dainis Tkačovs 1. vieta Juniori -120 kg ar jaunu Latvijas rekordu 192.5 kg; Jolanta Sviķe 1. vieta un 1. vieta absoūtajā vērtējumā, kā arī jauns Latvijas rekords 113 kg; Pēteris Isajevs 1. vieta un 1. vieta absolūtajā vērtējumā Open -120 kg kategorijā un jauns Latvijas rekords (uz to brīdi) 265 kg; Ildars Sviķis 3. vieta Open 120+ kat. (Tikko pēc operācijas, bet tomēr palīdzēja Latvijas izlasei.) Latvijas komanda izcīnijā 3. vietu Junioru komandu ieskaitē un 1. vietu Open komandu ieskaitē!!!

Mārtiņš Kruze projekti@sp.lv

2013 LK11 Ādažu novada čempionāts
Ar mazu dalībnieku skaitu, bet pozitīvu sacensību atmosfēru noslēdzies 11. un pēdējais Latvijas Kausa posms. Sacensībās labota rinda ierakstu Latvijas Rekordu tabulā.piedalījušies sacensībās
27


Mārtiņš Kruze projekti@sp.lv


Arhīvs:
  2018: Decembris (5), Novembris (17), Oktobris (23), Septembris (12), Augusts (8), Jūlijs (5), Jūnijs (10), Maijs (24), Aprīlis (12), Marts (14), Februāris (8), Janvāris (17),
  2017: Decembris (11), Novembris (16), Oktobris (13), Septembris (10), Augusts (13), Jūlijs (5), Jūnijs (11), Maijs (14), Aprīlis (11), Marts (13), Februāris (10), Janvāris (15),
  2016: Decembris (11), Novembris (13), Oktobris (6), Septembris (12), Augusts (7), Jūlijs (9), Jūnijs (8), Maijs (11), Aprīlis (16), Marts (21), Februāris (9), Janvāris (6),
  2015: Decembris (12), Novembris (17), Oktobris (12), Septembris (19), Augusts (32), Jūlijs (16), Jūnijs (13), Maijs (16), Aprīlis (12), Marts (14), Februāris (18), Janvāris (14),
  2014: Decembris (6), Novembris (21), Oktobris (12), Septembris (15), Augusts (26), Jūlijs (22), Jūnijs (10), Maijs (22), Aprīlis (13), Marts (18), Februāris (13), Janvāris (9),
  2013: Decembris (13), Novembris (22), Oktobris (16), Septembris (8), Augusts (10), Jūlijs (8), Jūnijs (14), Maijs (16), Aprīlis (14), Marts (15), Februāris (14), Janvāris (14),
  2012: Decembris (14), Novembris (19), Oktobris (15), Septembris (14), Augusts (8), Jūlijs (9), Jūnijs (11), Maijs (21), Aprīlis (11), Marts (8), Februāris (17), Janvāris (13),
  2011: Decembris (14), Novembris (19), Oktobris (14), Septembris (14), Augusts (14), Jūlijs (8), Jūnijs (8), Maijs (15), Aprīlis (15), Marts (9), Februāris (11), Janvāris (13),
  2010: Decembris (10), Novembris (11), Oktobris (7), Septembris (12), Augusts (10), Jūlijs (7), Jūnijs (5), Maijs (11), Aprīlis (9), Marts (12), Februāris (13), Janvāris (9),
  2009: Decembris (15), Novembris (6), Oktobris (11), Septembris (11), Augusts (6), Jūlijs (7), Jūnijs (3), Maijs (11), Aprīlis (7), Marts (12), Februāris (5), Janvāris (5),
  2008: Decembris (4), Novembris (12), Oktobris (13), Septembris (11), Augusts (9), Jūlijs (4), Jūnijs (5), Maijs (10), Aprīlis (7), Marts (14), Februāris (5), Janvāris (6),
  2007: Decembris (10), Novembris (10), Oktobris (13), Septembris (8), Augusts (4), Jūlijs (6), Jūnijs (8), Maijs (9), Aprīlis (11), Marts (12), Februāris (6), Janvāris (10),
  2006: Decembris (7), Novembris (10), Oktobris (5), Septembris (6), Augusts (6), Jūlijs (4), Jūnijs (3), Maijs (10), Aprīlis (7), Marts (4), Februāris (6), Janvāris (1),
  2005: Decembris (2), Novembris (5), Oktobris (1), Septembris (1), Augusts (3), Jūlijs (3), Jūnijs (2), Maijs (8), Aprīlis (8), Marts (5), Februāris (3), Janvāris (3),
  2004: Decembris (6), Novembris (3), Oktobris (2),
  2002: Augusts (1),
LPF Kalendārs 2018Biedrība "Spēka Pasaule"
© 2004
Visas tirdzniecības zīmes un informācija, kas izvietota šajā portālā ir biedrības "Spēka pasaule" īpašums