Jaunumi
 
 

SP Youtube SP Twitter

This is Powerlifting!

Sadarbības partneri

Noslēgušās Lielākās spēka trīscīņas sacensības Latvijas Vēsturē - 2015. gada Latvijas Čempionāts klasiskajā spēka trīscīņā
Sacensību rezultāti141 atlēts (neskaitot studentus) sestdien un svētdien piedalījās lielākajās sacensībās spēka trīscīņā Latvijas Vēsturē. Vairāk kā 20 stundas sacensību laika tika pavadīts noskaidrojot - ko pacels spēcīgākie Latvijā!piedalījušies sacensībās
141

Mārtiņš Krūze projekti@sp.lv

Rezultāti no 2015. Latvijas II Augstākās izglītības mācību iestāžu čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma
Sacensību rezultāti12 Augstskolas piedalījās un ar savu studentu spēku noskaidroja, kura no augstskolām kļuva par spēcīgāko Latvijā! Rīgas Tehniskā Universitāte šogad plūc laurus!piedalījušies sacensībās
17

Mārtiņš Krūze projekti@sp.lv

Papildu svēršanās Latvijas Čempionātam Klasiskajā spēka trīscīņā Sestdien
Sakarā ar lielo dalībnieku skaitu, tiek ieviesta papildu svēršanās OPEN grupai sestdien. No 15:30 līdz 16:30 28.11.2015. būs papildu iespēja nosvērties OPEN grupai. Iepriekšējā OPEN svēršanās no 12:00 līdz 13:00 arī paliek spēkā, ja kāds OPEN grupas atlēts vēlas svērties agrāk.
Svēršanās Sestdien no 9:00 – 10:30 ir TIKAI sievietēm un veterāniem!!!
Uzmanību!
Atgādinām, ka līdz 27.11.2015. 10:00 ir iespējams atsaukt dalībniekus, kuri nepiedalīsies sacensībās! Ja dalībnieks nepiedalīsies, bet nebūs atsaukts, dalības maksa no komandas tiks pieprasīta (apbalvojumi neizsniegti līdz nomaksai).
Mārtiņš Krūze projekti@sp.lv

Noslēdzies pēdējais šā gada Latvijas Kausa posms - 2015. gada Jelgavas Atklātais čempionāts
Sacensību rezultātiAr lielu dienvidu kaimiņvalsts dalībnieku skaitu, noslēdzies pēdējais Latvijas Kausa posms - Jelgavas Atklātais čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus. Par labāko komandu Jelgavā kļuva Mažeiķu komanda, bet Zemgales kauss aiziet Rembates komandas īpašumā, kas ar Zemgales posmu kopvērtējumā izcīnītiem 24 punktiem pārspēj Bauskas komandas 20 punktus.piedalījušies sacensībās
74

Mārtiņš Krūze projekti@sp.lv

Informācija par 2015. gada Piegājienu Kartiņām - turpmāk visos Latvijas Čempionātos
LPF piegājienu kartiņas
Kartiņu aizpildīšanas instrukcijaLai nodrošinātu arvien profesionālāku līmeni sacensībās un mazāk pārpratumu, LPF ar Latvijas Čempionātu klasiskajā spēka trīscīņā, ievieš piegājienu kartītes. Šāda kārtība turpmāk būs visos Latvijas Čempionātos. Lai saprastu kartiņu lietojumu un iepazītos kā tās ir jāaizpilda, lūdzu iepazīstieties ar pievienoto kartiņu aizpildīšanas instrukciju

Mārtiņš Kruze projekti@sp.lv

Tiešraide no Jelgavas Čempionāta - pēdējā 2015. gada Latvijas Kausa posma un pieteikto saraksts

Cīņa Jelgavā sabriest - pa vidu cīņai iesaistās Lietuviešu komandas!!!!
pieteikušies sacensībām
74

Mārtiņš Krūze projekti@sp.lv

2015. gada Jelgavas Atklātais čempionāts - vieta, kur tiks noskaidrota komanda, kas šogad iegūs Zemgales Kausu
Zemgales Kausa beigas
Šodien pēdējā diena, kad pieteikties Jelgavas Atklātajam čempionātam (19.LK posmam) spiešanā guļus ar ekipējumu.
Ja Latvijas Kausa liktenis ir tikpat kā izlemts, tad Zemgales Kausa ieguvēja komandas nosaukums ir vēl miglā tīts. Pagaidām vadībā Rembates komanda ar 17 punktiem, 2. vietā Bauskas komanda ar 12 punktiem, redzēsim - kas uzvarēs Jelgavā un vai Rembate spēs pretoties Bauskas ceļarullim, kas šķiet neapturami ir apņēmies iegūt nepieciešamos punktus uzvarai Zemgalē.

Mārtiņš Kruze projekti@sp.lv

2015. gada Latvijas Republikas proklamēšanas dienā savus sportistus sveic LPF
18. Novembra apsveikums
Latvijas Pauerliftinga federācija sveic 2015. gada Latvijas Republikas proklamēšanas dienā visus sportistus!!!

Baiba Norberte sab@sp.lv

Sacensību rezultāti no 2015. gada XXVI Universiādes svaru stieņa spiešanas sacensībām
FOTOSacensību rezultāti13 Latvijas Augstskolas noskaidroja labākās godu, šodienas sacensībās 2015. gada Latvijas Studentu čempionatā svaru stieņa spiešanā guļus.piedalījušies sacensībās
57

Mārtiņš Krūze projekti@sp.lv

Šodien pēdējā diena 2015. gada Pasaules vīru čempionātam - uz starta iziet supersmagie atlēti

pieteiktie vīri

pieteiktās sievietes

No 9. līdz 14. Novembrim, Luksemburgas pilsētā Hamā norisinās 2015. gada Pasaules Vīru un Sieviešu Čempionāts ekipētajā spēka trīscīņā. Šodien, 14. Novembrī, 13:00 pēc Latvijas laika sāksies supersmago vīru kategorija. Vai 500 kilogramu pietupiena barjera tiks pārvarēta?
Tiešraide no čempionāta

rezultātu tiešraide

Mārtiņš Krūze projekti@sp.lv

2015. gada XXVI Universiādes Latvijas studentu čempionāta spiešanā guļus pieteikto saraksts
Rīt norisinās jau tradicionālais studentu sporta notikums - 2015. gada Universiādē iekļautās sacensības - Latvijas Studnetu čempionāts klasiskajā SPIEŠANĀ GUĻUS.
pieteikušies sacensībām
73

Mārtiņš Krūze projekti@sp.lv

Kādus uztura bagātinātājus un diētisko uzturu izvēlas lietot Eiropas Rekordists pietupienos un summā Mārtiņš Krūze
Mārtiš Krūze
Mārtiņš Krūze gatavojas 2016. gada Eiropas Vīru Čempionātam klasiskajā spēka trīscīņā Tartu, Igaunijā un 2016. gada Pasaules Vīru Čempionātam klasiskajā spēka trīscīņā Kalīnā, Teksasā, ASV. Interneta veikals veikals.sp.lv atbalsta Latvijas supersmagās kategorijas sportistu ar uztura bagātinātājiem un jautāja viņam, kādēļ viņš ar treneri izvēlas lietot tieši šos uztura bagātinātājus un kā veicas viņam gatavošanās procesā sacensībām.

Kam tieši tu tagad gatavojies?
Ir divas lielas sacensības, kurām šobrīd jau diezgan intensīvi strādājam. 2016. gada Martā, pie mums kaimiņzemē, Igaunijā, 120 km no manas mājas – Tartu pilsētā, norisināsies Eiropas Čempionāts Klasiskajā spēka trīscīņā un nākamā gada Jāņos plānots doties arī uz Pasaules Čempionātu, tur gan tālāks ceļš, gandrīz uz otru pasaules malu – Teksasu. Uz Tartu arī aicinu doties atbalstītājus atbraukt un paskatīties uz Eiropas līmeņa pauerliftingu. Jāsaka, ka noteikti nebūšu vienīgais Latvijas Izlases dalībnieks.

Sacensības ir mēnešiem tālu, tiešām gatavošanās sākas jau tagad?
Jā! Pareizāk sakot, sākās jau divus mēnešus atpakaļ, līdzīgi kā skolēniem, ar 1. septembri, bet ja mēs paskatāmies mazliet plašāk, tad jau faktiski divas nedēļas pēc iepriekšējā pasaules čempionāta Somijā – ar 2015. gada Jūliju. Tad gan tas bija ārpus silta un jauka pagraba Valmieras 5. vidusskolā, kur notiek darbs tagad, un uz ceļiem ap Valmieru ar divriteni un puslīdz plānu par to cik daudz jānominas. Arī smagatlētikas pamatā ir vispārējā fizikā sagatavotība, lai spētu izturēt slodzes, kas mani sagaida. Man gan gribas teikt, ka biju smagākais riteņbraucējs Latvijā, ar saviem 150 kilogramiem vasarā, bet gan jau atradīsies kāds, kas spēs šo pārspēt! Kā jau vienmēr esmu teicis, man ir ļoti paveicies ar treneri – Andreju, kas ir viens no retajiem cilvēkiem Eiropā, kas spēj plānot un veidot pasaules klases rezultātu arī tādam, salīdzinoši netalantīgam indivīdam, kā man.

Cik ilgi jau tu trenējies?
Kad, šā gada 25. martā, izbraucām uz šā gada Eiropas Čempionātu Pilzenē, Čehijā, biju pirmo reizi iegādājies abonementu Spēka Pasaulē tieši 10. gadus atpakaļ – 2005. gada 25. martā. Pirms tam gan biju kādu plus, mīnus gadiņu nogājis uz fitnesa zāli man tuvāk pie mājas. Tā, ka principā sanāk ap 11 gadiem.

Ko tieši tu dari treniņos?
Te gan jāsaka, ka par manu treniņu uzdevumu ir vienpersoniski atbildīgs mans treneris Andrejs Rožlapa. Cik es zinu, metodika, ar kuru strādā Andrejs ir aizgūta un modificēta no Krievijas, Bulgārijas un līdzīgi strādā arī viens cits no IPF labākajiem treneriem – Norvēģijas izlases galvenais treneris Wolfs, bet atklāti jāsaka, ka tas ir viņa darbs un baidos sameloties, līdz ar to labāk prasāt pašam. Varu pateikt to, ka pamatā ir spēle ar procentiem no kustību maksimumiem un tas tiek rēķināts tā, lai pēc mēnešiem gariem treniņiem tu uz sacensību dienu esi vislabākajā formā. Protams, savu artavu dod arī mans sporta ārsts Juris Piebalgs.

Cik bieži tu trenējies?
Šobrīd četras reizes nedēļā, pēc pāris nedēļām uzsāksim smagākus treniņus un biežums arī palielināsies, sagaidāmi pat divi treniņi dienā. Te gan uzreiz gribu piebilst, ka jāskatās bilde kopskatā, ne tikai cik bieži un ko daru treniņos un kā atpūšos un atjaunojos starp tiem. Viennozīmīgi svētdienās ir pirts un izskatās, ka reizi mēnesī būs vizīte nopietnāka pie sporta ārsta ar masāžu un reizi nedēļā papildu ūdens procedūras. Mēs esam jau nokļuvuši līdz ļoti nopietnam pasaules līmenim, kuram līdzi nāk daudz pūļu un darba visa procesa veidošanā un salikšanā kopā. Protams pie šī jāpieraksta, ka atjaunoties un sagatavot organismu jaunai dienai palīdz arī uztura bagātinātāji, kas jau ir kļuvuši par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu un ar laiku aizpilda jau veselu plauktu virtuvē.

No kā sastāv tavs uzturu bagātinātāju plaukts?
Pa bišķim no visa. Vitamīni, preparāti locītavām, zivju eļļa, kreatīns, aminoskābes, olbaltumvielu kokteilis, tribulus. Kopā savācās padaudz kastītes un burciņas. Te gan ir jāpiebilst, ka stigri jānošķir uztura bagātinātāji no aizliegtajām vielām sportā! Uztura bagātinātājs ir atļauts produkts, kuru lieto, pārtikas papildināšanai un, kuri visbiežāk arī paši ir iegūti pārstrādājot pārtikas produktus. Sportā aizliegtas vielas, jebšu dopings, ir vielas, kuras ir ķīmiski veidotas un tiek izmantotas medicīnā, un kuru lietošana var atstāt nopietnas sekas. Kā pierāda manas negatīvās dopinga testu proves, sportā aizliegtas lietas nelietoju, lai ko censtos ieskaidrot viens otrs dopinga tirgonis!

Kāpēc tieši šīs lietas?
Katram uztura bagātinātājam ir sava funkcija un jēga. Varu apstāstīt pa visiem, kurus lietoju es:

Vitamīni – šis ir, laikam, visvienkāršākais no visiem – vitamīni nepieciešami organisma darbībai. Pie lielas fiziskas slodzes, organisma prasība pēc vitamīniem un minerālvielām pieaug dramatiski. Šobrīd manā plauktiņā atrodas Scitec Nutrition - Multi Pro Plus vitamīni, bet mēdz būt arī Universal - Animal Pak, bet sakarā ar ļoti aktīvu PVD darbību, šo produktu laikam vairs īsti neredzēsim (B vitamīna saturs Animal pak ir absolūti ārpus jebkādiem ES regulu rāmjiem). Reizēm, kad man ir apnikusi tablešu čupa, vitamīnu vietu aizpilda Olimp Nutrition – Vita Min Multiple Sport.

Preparāti locītavām – par savām locītavām un saitēm jārūpējas. Ir nepieciešams, lai organismam būtu pieejamas vielas saistaudu un skrimšļu atjaunošanai. Tas palīdz samazināt traumu risku. Cik es esmu atradis, man vislabāk strādā Universal – Animal Flex, kas tiek patērēts arī šobrīd, bet varu iztikt arī ar Olimp Nutrition - Arthroblock.

Zivju eļļa – šis produkts arī vairāk tādam kā veselības nodrošinājumam, nekā snieguma palielināšanai. Slodze sanāk liela un jārūpējas arī par sirds veselību. Olimp - Gold Omega-3 ir tas, ko lietoju tagad.

Kreatīns – šo laikam jau mazliet sarežģītāk izskaidrot. Produkts, kas dod papildu “raķešdegvielu” organismam. Muskuļi patērē daudz un dažādas lietas, lai darbotos, bet eksplozīvās kustībās kustinot smagus svarus, tiek patērēts ATP, ko nosauksim par raķešu degvielu. Kreatīns piedalās pie procesa, ar kura palīdzību raķešu degvielas paliek vairāk (tiek atkārtoti izmantota). Vairāk raķešu degviela nozīmē vairāk spēka! Šobrīd manā plauktā ir Muscletech – CreaCore (tā burciņa, kurai šiltīte ir noplīsusi), bet jāsaka godīgi – vairāk nebūs. Garša šim produktam ir kaut kas līdzīgs veļas pulverim (neesmu gan ēdis, bet pieļauju ka ir). Produkts ir viennozīmīgi efektīvs, bet ja ir jāpiespiežas izdzert un jānošķebinas pēc katras reizes, un ir alternatīvas, tad es izvēlēšos iepriekšējo Olimp Nutrition – Creatine Xplode.

Aminoskābes – svarīga lieta, lai paātrinātu organisma atjaunošanos. Šobrīd uz plauktiņa stāv Mammut Nutrition – Amino Liquid, bet man vislabāk patīk Best Body Nutrition – Hardocore Amino Liquid.

Olbaltumvielu kokteilis – te uzreiz jāpiebilst, ka nelietoju viņu pēc norādēm, jo man svars dabīgi ļoti ātri pieaug, viņš manā dzīvē ir kā “desumaizes aizvietotājs”, lietoju to, kad sagribas dienas vidū kaut ko iekost. Šobrīd uz plaukta ir Olimp - Whey Protein Complex 100%, bet der arī citi, galvenais, ka dzerams un garšīgs. Man ļoti patīk jaunie Cēsu Alus produkti Protein Performance.

Tribulus – man, kā absolūtam sportā aizliegto vielu pretiniekam, ir nepieciešams atrast produktus, ar kuriem pacelt savu testosterona līmeni dabīgi. Tad talkā nāk dažādi Tribulus saturoši produkti. Šobrīd manā plauktiņā stāv BioTech – Tribulus Maximus, bet pat labāka alternatīva ir Olimp Nutrition - T100 vai Best Body Nutrition – Testobolan.

Cik ilgi tu lieto šos preperātus, visu gadu?
Nē! Katram produktam ir sava cikliska lietošana, bez tam, ja pirms gadiem 5 man tiešām bija interese pamēģināt, kas ir interesants pieejams, tad tagad mana laimīgā diena ir pasaules čempionāta starts, kad tu apēd dienas normu no rīta, un ir apziņa, ka tas nebūs jādara kādus dažus mēnešus! Taču, tas ir nepieciešams, manai attīstībai un augstu sasnieguma sporta pamatā ir spēja sevi ignorēt.
Mārtiņa Krūzes UB plaukts

veikals.sp.lv tr@sp.lv

Iespēja pretendēt uz Sporta Laureāta apbalvojumiem, Rīgā!!!
Rīgas sporta klubiem un citām organizācijām ir iespējams pieteikt Rīgas sporta laureāta 2015 pasākuma konkursam savus nominantus. Uz Konkursā ir noteiktas vairākas nominācijas: „Rīgas labākais sportists”, „Rīgas labākā sportiste”, „Rīgas labākais sportists ar īpašām vajadzībām”, „Rīgas labākā sporta spēļu komanda”, „Rīgas labākā komanda individuālajos sporta veidos”, „Rīgas labākais treneris”, „Gada notikums sportā”, kā arī „Uzlecošā zvaigzne sportā” un nominācija „Par mūža ieguldījumu sportā”.
Lūdzu interesentiem rakstīt uz lpf@sp.lv.
Latvijas Pauerliftnga federācija lpf@sp.lv

Cīņa uz Lietuvu ielūgti arī mūsu trīscīņnieki
Latvijas Kausa beigas
nolikumsLietuvas Pauerliftinga federācija ielūdz uz Lietuvas Pauerliftinga kausu 28. un 29. Novembrī, Kauņā! Sacensību organizatori ir sarūpējuši lielas un ļoti vērtīgas balvas. Interesentiem lūdzu STEIDZAMI rakstīt: sekretārs@sp.lv

Mārtiņš Kruze projekti@sp.lv

Brāļi Lietuvieši ielūdz uz cīņu kaimiņzemē - 2015. gada Lietuvas Čempionāts spiešanā guļus
nolikumsDienvidzemes brāļu tauta ielūdz uz 2015. gada Lietuvas Jauniešu, Junioru un Open čempionātu svaru stieņa spiešanā guļus (ar ekipējumu). Interesentiem lūdzu rakstīt: sekretārs@sp.lv

Mārtiņš Kruze projekti@sp.lv

Rezultāti no Siguldas Čempionāta svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu - LK18
FOTOSacensību rezultātiŠodien, ar ļoti sīvu komandu konkurenci, kur 15 komandas cītīgi cīnījās, noslēdzies Siguldas Čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus. Pirmajās vietās parastie aizdomās turamie Valmiera, Bauska un Rembate.
Papildu jāpiebilst, ka pilns video arhīvs no šodienas pieejams Spēka Pasaules Youtube kanālā.
piedalījušies sacensībās
81

Mārtiņš Krūze projekti@sp.lv

Ar jauno pauerliftinga sezonu aicinām mūsu komandā sabiedrisku attiecību speciālistu/-i
Latvijas Pauerliftinga federācija sadarbībā ar biedrību „Spēka Pasaule” meklē radošu kolēģi sabiedrisko attiecību darbos.

Galvenie darba pienākumi:
1. Pauerliftinga sacensību tēla veidošana publiskajā telpā;
2. Preses relīžu sagatavošana un izsūtīšana sporta klubiem, medijiem par Latvijas mēroga sacensībām un latviešu startiem Eiropas un Pasaules čempionātos;
3. Draugiem.lv, Facebook.com, Twitter.com kontu pārraudzība un administrēšana;
4. Mediju monitorings;
5. Sporta pasākumu fotogrāfēšana.

Darbu ir iespējams lieliski apvienot ar pamatdarbu un/vai studijām. Ja esi pauerliftinga sporta entuziasts un vēlies šo sporta veidu padarīt daudz atpazīstamāku, sūti savu pieteikumu un īsu motivācijas vēstuli līdz 15. novembrim uz e-pastu: sab@sp.lv.


Arhīvs:
  2018: Decembris (5), Novembris (17), Oktobris (23), Septembris (12), Augusts (8), Jūlijs (5), Jūnijs (10), Maijs (24), Aprīlis (12), Marts (14), Februāris (8), Janvāris (17),
  2017: Decembris (11), Novembris (16), Oktobris (13), Septembris (10), Augusts (13), Jūlijs (5), Jūnijs (11), Maijs (14), Aprīlis (11), Marts (13), Februāris (10), Janvāris (15),
  2016: Decembris (11), Novembris (13), Oktobris (6), Septembris (12), Augusts (7), Jūlijs (9), Jūnijs (8), Maijs (11), Aprīlis (16), Marts (21), Februāris (9), Janvāris (6),
  2015: Decembris (12), Novembris (17), Oktobris (12), Septembris (19), Augusts (32), Jūlijs (16), Jūnijs (13), Maijs (16), Aprīlis (12), Marts (14), Februāris (18), Janvāris (14),
  2014: Decembris (6), Novembris (21), Oktobris (12), Septembris (15), Augusts (26), Jūlijs (22), Jūnijs (10), Maijs (22), Aprīlis (13), Marts (18), Februāris (13), Janvāris (9),
  2013: Decembris (13), Novembris (22), Oktobris (16), Septembris (8), Augusts (10), Jūlijs (8), Jūnijs (14), Maijs (16), Aprīlis (14), Marts (15), Februāris (14), Janvāris (14),
  2012: Decembris (14), Novembris (19), Oktobris (15), Septembris (14), Augusts (8), Jūlijs (9), Jūnijs (11), Maijs (21), Aprīlis (11), Marts (8), Februāris (17), Janvāris (13),
  2011: Decembris (14), Novembris (19), Oktobris (14), Septembris (14), Augusts (14), Jūlijs (8), Jūnijs (8), Maijs (15), Aprīlis (15), Marts (9), Februāris (11), Janvāris (13),
  2010: Decembris (10), Novembris (11), Oktobris (7), Septembris (12), Augusts (10), Jūlijs (7), Jūnijs (5), Maijs (11), Aprīlis (9), Marts (12), Februāris (13), Janvāris (9),
  2009: Decembris (15), Novembris (6), Oktobris (11), Septembris (11), Augusts (6), Jūlijs (7), Jūnijs (3), Maijs (11), Aprīlis (7), Marts (12), Februāris (5), Janvāris (5),
  2008: Decembris (4), Novembris (12), Oktobris (13), Septembris (11), Augusts (9), Jūlijs (4), Jūnijs (5), Maijs (10), Aprīlis (7), Marts (14), Februāris (5), Janvāris (6),
  2007: Decembris (10), Novembris (10), Oktobris (13), Septembris (8), Augusts (4), Jūlijs (6), Jūnijs (8), Maijs (9), Aprīlis (11), Marts (12), Februāris (6), Janvāris (10),
  2006: Decembris (7), Novembris (10), Oktobris (5), Septembris (6), Augusts (6), Jūlijs (4), Jūnijs (3), Maijs (10), Aprīlis (7), Marts (4), Februāris (6), Janvāris (1),
  2005: Decembris (2), Novembris (5), Oktobris (1), Septembris (1), Augusts (3), Jūlijs (3), Jūnijs (2), Maijs (8), Aprīlis (8), Marts (5), Februāris (3), Janvāris (3),
  2004: Decembris (6), Novembris (3), Oktobris (2),
  2002: Augusts (1),
LPF Kalendārs 2018Biedrība "Spēka Pasaule"
© 2004
Visas tirdzniecības zīmes un informācija, kas izvietota šajā portālā ir biedrības "Spēka pasaule" īpašums