Jaunumi
 
 

SP Youtube SP Twitter

This is Powerlifting!

Sadarbības partneri

Foto no Latvijas Izlases starta 2017. gada Eiropas Čempionātā klasiskajā spiešanā guļus
fotoFoto galerija no Latvijas Izlases starta. Latvijas Izlase startēja 1. Eiropas Čempionātā klasiskajā spiešanā guļus. Sacensības norisinājās no 2017. gada Somijas pilsētā Ylitornio.

Mārtiņš Kruze projekti@sp.lv

Antidopinga jaunumi - uzmanies no šaubīgiem uztura bagātinātājiem un European Antidoping Generation projekts

Uztura Bagātinātāju riski (ENG)
Ne vienmēr Uztura Bagātinātāju ražotāji ir patiesi, minot visas sastāvdaļas, un uzticami, un dažreiz tie satur arī sportā aizliegtas vielas. Starptautiskā Pauerlifitnga federācija ir izveidojusi brīdinājumu visiem atlētiem par riskiem, kas saistīti ar Uztura Bagātinātāju lietošanu. LPF aicina atlētus izvēlēties uztura bagātinātājus no uzticamiem ražotājiem, kas iegādāti pilnvarotās tirdzniecības vietās.

Pēc LPF valdes izvēles, 2 perspektīvie jaunie treneri un 2 jaunie sportisti, augustā piedalās nedēļu ilgā Antidopinga izglītības projektā “European Antidoping Generation” Rīgā.

Latvijas Pauerliftinga federācija lpf@sp.lv

Mācies un sāc strādāt par treneri - 2017. gada LTTC mācības
Mācību sākums: 2017.gada 13.septembrī;
Mācību ilgums: 10 mēneši;
Mācību laiks: trešdienas, plkst.10.00 - 15.30;
Mācību maksa: 700 eiro (mācību maksu var dalīt vairākos maksājumos (līdz 10) – kopējā summa nemainās);
Mācību norises vieta: Brīvības gatve 333, Rīga (Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija);
Nepieciešamā izglītība: vidējā izglītība;

Mācību priekšmeti:
Anatomija
Fizioloģija;
Sporta psiholoģija;
Sporta pedagoģija;
Treniņu teorija;
Sporta medicīna;
Sportistu uzturs;
Trenera gada plāna izstrāde izvēlētajā sporta veidā.
Mācoties pie mums, Jūs:
iegūsiet zināšanas no labākajiem sporta nozares teorētiķiem un praktiķiem;
varēsiet piekļūt mācību materiāliem, vērtējumiem un veiktajiem maksājumiem elektroniski – izglītības vadības sistēmā;
varēsiet brīvi izmantot plašu sporta zinātnes bibliotēku;
iegūsiet prasmes plānot un izstrādāt treniņu gada plānus, novērtēt audzēkņu sagatavotību, izstrādāt sagatavotībai atbilstošus vingrinājumus, kas nodrošina efektīvu iedarbību, attīstīt sporta veidam nepieciešamās fiziskās īpašības u.c.;
iegūsiet jaunus kontaktus, kas noderēs trenera darbā;
ērti nokļūsiet uz mācībām, jo atrodamies vietā, kur ērti piekļūt gan ar sabiedrisko, gan ar privāto transportu;
absolvējot mācības saņemsiet apliecību par profesionālās pilnveides izglītības programmas apguvi.
Pieteikties mācībām un iegūt sīkāku informāciju varat mūsu mājas lapā treneruziglitiba.lv.
Dokumentu iesniegšana mācībām notiek no 21.augusta līdz 11.septembrim.

Piesakies konkursam!
Latvijas Pauerlifitnga federācija šogad iesāka tradīciju - apmaksāt diviem interesentiem, kas vēlas kļūt par spēka trīscīņas treneri, šīs mācības - C treneru sertifikāta iegūšanu. Šāds konkurss tiks izsludināts arī šogad!

Mārtiņš Kruze projekti@sp.lv

Solītis tuvāk Olimpiskajām Spēlēm - pauerliftingu atzīst FISU

IPF paziņojums
Starptautiskās Olimpiskās komitejas viena no atzītajām organizācijām - pasaules studentu sporta augstākā vadības organizācija FISU (Starptautiskā Universitāšu sporta federācija) ir atzinusi mūsu sportu - pauerliftingu, kā sporta veidu un iekļāvusi IPF savu biedru skaitā. Jau ir notikuši 2 Universitāšu Pasaules Kausi pauerlifitngā, sadarbībā ar FISU, bet nu turpinām šo studentu sporta attīstību ar jaunu spēku visas pasaules mērogā! Latvijas pauerliftinga federācija arī atgādina studentiem, kuri vēlas startēt starptautiskajās sacensībās, ka pēdējā gada laikā viņi nedrīkst būt startējuši jebkādos starptautiskā un Latvijas mērogā neatzīto pauerliftinga sporta organizāciju turnīros.

Atskats uz Latvijas Izlases startiem 2017. gada Eiropas Čempionātu klasiskajā spiešanā guļus

Juniori uzvar 2017. gada Eiropas Čempionātā klasiskajā spiešanā guļus!
Eiropas Čempionātā Latvijas Izlase uzvar Junioru Grupā!
Eiropas Čempionātā Latvijas Izlase uzvar Junioru Grupā!

12. augusta noslēdzās starti 2017. gada Eiropas Čempionātā Latvijas Junioriem, kur Latvijas U23 Izlase izcīnija ne vien individuālās uzvaras, bet arī PIRMO REIZI VĒSTURĒ - Latvija kļuvusi par Eiropas labāko komandu kādā no grupām!

Latvijas uzvaras lauvas tiesas darbu izdarīja divi Jurija Ivaņušina audzēkņi: Sergejs Timofejevs no Pļaviņām un Oļegs Kudrjavcevs no Aizkraukles Sporta Centrs! Abi Junioru sportisti izcīnīja zelta medaļas!
Sergejam gan, šķiet, ka ne tā veiksmīgākā diena - tikai pirmais piegājiens padevās - 160 kilogrami, kas ir 10 kilogramus no viņa personīgā rekorda, bet ar to pietika lai pārspētu Vācieti un Gruzīnu, un Eiropas Junioru zelts -83 kilogramiem rokā!
Oļegs parādīja labāko sniegumu sava personīgā rekorda robežās, svara kategorijā līdz 105 kilogramiem, uzceļot 195 kilogramus, kas no Latvijas Rekorda atpaliek tik vien kā par 12.5 kg, un no Eiropas Junioru rekorda - par 18 kilogramiem, kas ir ļoti daudzsološi, ņemot vērā, ka Oļegs ir tikai pirmo gadu Junioros!

Tatjana Tokareva un Edgars Jurkāns, pirmo reizi startējot Junioru (U23) grupā, noslēdza savus startus 4. vietās. Tatjana pēdējā piegājienā izgāja uz cīņu par 3. vietu, taču diemžēl, piegājiens neveiksmīgs, taču JAUNS LATVIJAS REKORDS JUNIORĒM -72kg - 85 uzspiesti kilogrami! Edgars Jurkāns stabili parādīja ļoti labu sniegumu ar 137.5 kilogramiem, kas ir ļoti daudzsološi priekšdienām. Papildu jāpiezīmē, ka Edgars ir beidzis startu ar traumu, līdz ar to - lielāki rezultāti tikai vēl sekos!

Pēdējā diena 2017. gada Eiropas Čempionātā klasiskajā spiešanā guļus - laiks pēdējām cīņām no Latvijas Vīriem
Šodien startē Latvijas Vīri!
Uz starta 13. augustā iziet Latvijas Vīri!

15:08 Mārim Juzupam gadijusies neveiksmīga diena, viņš tā arī nespēj pieveikt sākuma svaru - 225 kilogramus.

11:02 Uģim Smirnovam izdodas vien pievārēt pirmo piegājienu, 185 kilogrami paliek neizkustināmi. Uģis noslēdz savu startu 5. vietā, līdz Bronzas medaļai vien pietrūkst 7.5 kilogrami.

10:36 Uģis pievārē pirmo piegājienu - 180 kg veiksmīgi, izskatās, ka mūs sagaida intriģējoša cīņa par medaļām!

10:30 startēs Latvijas Rekrodists un atlēts, kurš nav startējis gandrīz desmit gadu starptautiskajā arēnā Uģis Smirnovs no Gulbenes! Uģis ir viens no pieredzes bagātākajiem atlētiem Latvijas Izlasē, līdz ar to no viņa var sagaidīt stabilu sniegumu arī Eiropas Čempionātā. Uģi sagaida milzīga bezkompromisa cīņa, jo starp 1. un 7. vietu svara kategorijā līdz 83kg ir vien 20 kilogrami (200 un 180). Uģa Latvijas Rekords - 202.5 kg ir vien 2.5kg no patreizējā Eiropas Rekorda klasiskajā spiešanā guļus vīriem! Laiks cīņai!

14:30 starta laiks Mārim Juzupam! Māris ir viens no pēdējo gadu Latvijas Izlases velkoņiem, ar augstāko sasniegumu - Eiropas Sudraba medaļu vīriem, 2016. gada Eiropas Čempionātā klasiskajā spēka trīscīņā. Māris startēs svara kategorijā līdz 120 kilogramiem, kur viņu sagaida ļoti skarba cīņa par medaļām. Pēc pieteiktajiem labākajiem rezultātiem, pirmo no sestās vietas šķir vien 10 kilogrami (240 un 230). Kopā Māra kategorijā ir 8 konkurenti, no kuriem ikviens, veiksmes gadījumā, var cīnīties pat par zelta medaļu! Cīņas Somijā sakarst!

Tiešraide ar rezultātiem!

tiešraide ar rezultātiem

Trešā dienā 2017. gada Eiropas Čempionātā klasiskajā spiešanā guļus, uz starta iziet Latvijas Junioru izlase
Šodien startē Latvijas Juniori!
Šodien, Sestdien, 12. jūlijā uz starta Eiropas Čempionātā klasiskajā spiešanā guļus kāps Latvijas izlases Junioru komanda!

-72kg kategorijā Juniorēm savus spēkus rādīs Tatjana Tokareva no Rīgas. Tatjanai pirmais starts Junioru vecuma grupā, iepriekš Latvijas rekordiste startēja 2016. gada Eiropas Čempionātā Jaunietēm klasiskajā spēka trīscīņā, kur atveda mājas bronzas godalgu. Redzēsim - vai pirmais Junioru starts būs līdzvērtīgi mērāms! Tatjana sāks savu startu jau 10:00 pēc Latvijas laika.

Līdzīgi kā Tatjanai, pirmais Junioru starts gaidāms arī no Edgara Jurkāna puses, kurš iepriekš ir ļoti veiksmīgi piedalījies klasiskās spēka trīscīņas sacensībās jauniešu grupā, atvedot mājās divas Pasaules bronzas medaļas un vienu Eiropas zeltu. Jāatzīst, ka Junioru (U23) grupa ir krietns lēciens konkurentu spēkā, kā Jauniešu (U18) grupa, un Edgars grupā būs jaunākais. Edgaru trenē Andrejs Rožlapa. Edgara starts 12:00 pēc Latvijas laika, un viņš startē svara kategorijā līdz 66 kilogramiem.

Kopā ar Edgaru, 12:00 startu sāk Sergejs Timofejevs. Sergejs gan pāris mēnešus atpakaļ jau piedalījās Pasaules Čempionātā, taču tas bija ekipētās spiešanas čempionāts, Kauņā, Lietuvā, tur - izcīnīta 4. vieta. Sergeja augstākais sasniegums karjerā ir 2012. gada Pasaules Jauniešu čempionāts spiešanā guļus ar ekipējumu, kur viņš atveda mājās zelta medaļu. Sergejs ir ļoti pieredzējis sportists, kuru, kā daudzus citus, karjeras sākumā mocīja nestabilitāte. Redzēsim kādu sniegumu Sergejs parādīs šodien, jo var cīnīties arī par Eiropas zeltu! Sergejs startē svara kategorija līdz 74 kilogramiem, un viņu trenē Latvijas Izlases galvenais treneris Jurijs Ivaņušins.

Otrs Jurija trenētais audzēknis, kas brauc cīnīties pēc medaļām, un, iespējams, arī pēc kāda rekorda ir Oļegs Kudravcevs. Oļegs startē svara kategorijā līdz 105 kilogramiem, un viņa iepriekš uzrādītais labākais rezultāts ir ļoti tuvu Latvijas un Eiropas rekordam! Oļega lielākais sasniegums ir no 2016. gada Pasaules Čempionāta, kur viņš izcīnīja sudraba medaļu Jauniešu grupā. Arī Oļegam šis ir pirmais gads Junioru grupā. Redzēsim vai Oļegs spēs saglabāt vēsu galvu un izpildīt uzdevumu! Oļega startu varēs vērot tiešraidē Latvijas Spēcīgākās pilsētas Ludzas posma laikā, kas sāksies 15:00.

Tiešraide ar rezultātiem!

tiešraide ar rezultātiem

Tatjana Špakova startēs 2. dienā 2017. gada Eiropas Čempionātam klasiskajā spiešanā guļus
Šodien startē Tatjana Špakova!
Šodien startē Tatjana Špakova!

10:35 Tatjana Špakova atved mājās EIROPAS VETERĀNU BRONZAS MEDAĻU!!! Trešajā piegājienā 77.5 kg nepadevās, bet, ar otrajā piegājienā uzceltajiem 75kg, pietika, lai būtu pārliecinoši priekšā 4. un 5. vietai!

10:19 Tatjana pievārē 75kg, līdz ar to jauns Latvijas Rekords klasiskajā spiešanā guļus gan open, gan veterāni 1 grupām, svara kategorijā līdz 57kg!

10:04 Tatjanas pirmais piegājiens uzcelts skaisti, otrajā piegājienā pieteikts Latvijas Rekorda labojums - 75kg! Tatjanas konkurentei, cīņā par 2. vietu mazliet neveiksmīgs iesākums - tiesneši sākotnēji lika atlikt svaru, bet beigu beigās, uzcelts ir - pa 2.5, pagaidām, priekšā Tatjanai, un cīņa turpinās!

10:00 Nu ko - sākam - Tatjana pieteikusi 72.5kg, un, pagaidām, pēc pirmajiem pieteiktajiem svariem, izskatās sagatavojusies cīņai par 2. vai 3. vietu! Pirmās vietas pozīcijā esošā Ganna Kadska ir tālu priekšā - 92.5kg pieteikti - bet sports ir sports - un neviens no šiem piegājieniem nav vēl pacelts!

09:55 Kamēr Tatjana gatavojas startam, laiks atskatīties uz vakar paveikto - Latvijas Veterāni godam aizstāvējuši savas valsts godu. Īpaši jāizceļ Daiņa Reinholda izdarītais - Jauns Eiropas Rekords veterāniem 3, virs 120 kg - 200 kilogrami, zelta medaļa Eiropā un 2. vieta absolūtajā vērtējumā.
Jevgēnijs Vorobjovs laboja savu personīgo un Latvijas Rekordu spiešanā guļus veterāniem 3, virs 59 kilogrami - nu 90kg, bet cīņā ar Vācu atlētu zaudēja, un godam noturēja savu otro vietu! Jāpiezīmē, ka Jevgēnijam vienāds rezultāts ar vācieti - 90kg, abiem tikai mazliet pietrūka līdz 92.5 kg, kas būtu Eiropas Rekorda labojums! Latvijas Komanda 4. vietā veterāni 3 vērtējumā! Vladimiram Kovaļskim neveiksmīga diena - tikai 170 kilogramus, pirmajā piegājienā, izdevās pievārēt, otrajā 175kg nepadodas, un Vladimirs no 3. piegājiena atsakās. Vladimiram 4. vieta, bet ar 175 būtu jau bronza. Pirmajai vietai Vladimira grupā (veterāni 2, -105kg) tik vien kā 182.5 kg!


Tatjana Špakova no Daugavpils šodien 10:00 dodas iekarot Eiropu viņas 1. starptautiskajā startā - Eiropas Čempionātā klasiskajā spiešanā guļus.
Tatjana startē svara kategorijā līdz 57 kilogramiem vēterāni 1 konkurencē (virs 40 gadu vecuma), un viņu sagaida nopietna cīņa par medaļām!
Laiks atbalstīt un sekot līdzi!
Tiešraide ar rezultātiem!

tiešraide ar rezultātiem


Latvijas Veterānu zieds iziet uz starta 1. Eiropas Čempionātā klasiskajā spēka trīscīņā
Šodien startē Veterāni!
Šodien uz starta iziet Latvijas veterānu vīru zieds!

Jevgenijs Vorobjovs no Aizkraukles Sporta Centrs ir četrkārtējs Eiropas Čempions veterāniem spiešanā guļus, kas atvedis mājās arī pilnu medaļu komplektu no Pasaules Čempionāta. Jevgenijam pieder arī vairāki Latvijas Rekordi, un, cerams, pēc šodienas, vēl viens Eiropas tituls un, iespējams, arī Eiropas Rekords. Veterāniem 3, -59kg, Eiropas Klasiskās spiešanas rekordu sarakstā pagaidām ir tikai standarts - 92.5kg, kas ir tikai 5kg virs Jevgēnija labākā rezultāta - 87.5kg.

Dainis Reinholds no Aizkraukles Sporta Centrs ir trīskārtējs Eiropas Čempions veterāniem spiešanā guļus un vairākkārtējs Pasaules Čempionātu medaļnieks. Dainim savulaik ir piederējuši ne vien Latvijas, bet arī Eiropas rekordi spiešanā guļus. Šodien būs diena, kad Aizkraukles veterāni liks Eiropai dimdēt. Veiksmīga starta gadījumā Dainis ne vien var atvest mājās Zelta medaļu, bet arī Eiropas Rekordu, jo patreizējais ER svara kategorijai 120+, veterāniem 3, Klasiskajā Spiešanā guļus ir 196.5 kg, kas ir ZEM Daiņa labākā rezultātā, un patreizējā Latvijas Rekorda - 200kg!

Vladimirs Kovaļskis no Rīgas (SK Vikings) ir sagatavojies nopietnai cīņai Somijā. Vladimirs cīnīsies par medaļām, bet pēc pieteikto dalībnieku saraksta izskatās, ka cīņas būs skarbas! Laiks mūsu veterāniem parādīt savas spējas uz Somu zemes! Vladimira labākais rezultāts, arī ir patreizējais Latvijas Rekords veterāniem 2, svara kategorijā līdz 105kg, klasiskajā svaru stieņa spiešanā guļus - 193kg!


Tiešraide ar rezultātiem!

tiešraide ar rezultātiem


Latvijas izlase dodas uz 1. Eiropas Čempionātu klasiskajā spiešanā guļus
Uz EČ klasiskajā spiešanā guļus dodas Latvijas Izlase 10 sportistu sastāvā!
1. Vorobjovs Jevgenijs Masters 3 -59kg (10.08. 14:30)
2. Reinholds Dainis Masters 3 120+kg (10.08. 14:30)
3. Kovalskis Vladimirs Masters 2 -105kg (10.08. 16:30)
4. Jurkans Edgars Juniors -66kg (12.08. 12:00)
5. Timofejevs Sergejs Juniors -74kg (12.08. 12:00)
6. Kudrautsau Aleh Juniors -105kg (12.08. 15:00) - tiešraidi varēs vērot Ludzā, LSP norises lakā
7. Smirnovs Ugis Open -83kg (13.08. 10:30)
8. Juzups Maris Open -120kg (13.08. 14:30)
9. Spakova Tatjana Masters 1 -57kg (11.08. 10:00)
10. Tokareva Tatjana Juniors -72kg (12.08. 10:00)

Izlasi pavada treneri Andrejs Rožlapa un Jurijs Ivaņušins, kā arī tiesnesis - Jānis Birzneks!

Bauskas Posms - Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017

Nolikums Latvijas Kausa 14. posmam - Krimuldas Novada čempionātam spiešanā un vilkmē

sacensību nolikums
Noslēdzošais Puaerliftinga kausa posms ir klāt! Lai gan Gulbene ir faktiski nodrošinājusi uzvaru, bet cīņa par 2. un 3. vietu ir atklāta! No Ādažiem šis push & pull pasākums ir pārcēlies uz Inciemu, pie kafejnīcas pansija jūs sagaidīs Siguldas Pauerliftinga beidrības vadītāji Zane Berdinska un Paulis Nartišs.

Mārtiņš Kruze projekti@sp.lv


Arhīvs:
  2018: Decembris (5), Novembris (17), Oktobris (23), Septembris (12), Augusts (8), Jūlijs (5), Jūnijs (10), Maijs (24), Aprīlis (12), Marts (14), Februāris (8), Janvāris (17),
  2017: Decembris (11), Novembris (16), Oktobris (13), Septembris (10), Augusts (13), Jūlijs (5), Jūnijs (11), Maijs (14), Aprīlis (11), Marts (13), Februāris (10), Janvāris (15),
  2016: Decembris (11), Novembris (13), Oktobris (6), Septembris (12), Augusts (7), Jūlijs (9), Jūnijs (8), Maijs (11), Aprīlis (16), Marts (21), Februāris (9), Janvāris (6),
  2015: Decembris (12), Novembris (17), Oktobris (12), Septembris (19), Augusts (32), Jūlijs (16), Jūnijs (13), Maijs (16), Aprīlis (12), Marts (14), Februāris (18), Janvāris (14),
  2014: Decembris (6), Novembris (21), Oktobris (12), Septembris (15), Augusts (26), Jūlijs (22), Jūnijs (10), Maijs (22), Aprīlis (13), Marts (18), Februāris (13), Janvāris (9),
  2013: Decembris (13), Novembris (22), Oktobris (16), Septembris (8), Augusts (10), Jūlijs (8), Jūnijs (14), Maijs (16), Aprīlis (14), Marts (15), Februāris (14), Janvāris (14),
  2012: Decembris (14), Novembris (19), Oktobris (15), Septembris (14), Augusts (8), Jūlijs (9), Jūnijs (11), Maijs (21), Aprīlis (11), Marts (8), Februāris (17), Janvāris (13),
  2011: Decembris (14), Novembris (19), Oktobris (14), Septembris (14), Augusts (14), Jūlijs (8), Jūnijs (8), Maijs (15), Aprīlis (15), Marts (9), Februāris (11), Janvāris (13),
  2010: Decembris (10), Novembris (11), Oktobris (7), Septembris (12), Augusts (10), Jūlijs (7), Jūnijs (5), Maijs (11), Aprīlis (9), Marts (12), Februāris (13), Janvāris (9),
  2009: Decembris (15), Novembris (6), Oktobris (11), Septembris (11), Augusts (6), Jūlijs (7), Jūnijs (3), Maijs (11), Aprīlis (7), Marts (12), Februāris (5), Janvāris (5),
  2008: Decembris (4), Novembris (12), Oktobris (13), Septembris (11), Augusts (9), Jūlijs (4), Jūnijs (5), Maijs (10), Aprīlis (7), Marts (14), Februāris (5), Janvāris (6),
  2007: Decembris (10), Novembris (10), Oktobris (13), Septembris (8), Augusts (4), Jūlijs (6), Jūnijs (8), Maijs (9), Aprīlis (11), Marts (12), Februāris (6), Janvāris (10),
  2006: Decembris (7), Novembris (10), Oktobris (5), Septembris (6), Augusts (6), Jūlijs (4), Jūnijs (3), Maijs (10), Aprīlis (7), Marts (4), Februāris (6), Janvāris (1),
  2005: Decembris (2), Novembris (5), Oktobris (1), Septembris (1), Augusts (3), Jūlijs (3), Jūnijs (2), Maijs (8), Aprīlis (8), Marts (5), Februāris (3), Janvāris (3),
  2004: Decembris (6), Novembris (3), Oktobris (2),
  2002: Augusts (1),
LPF Kalendārs 2018Biedrība "Spēka Pasaule"
© 2004
Visas tirdzniecības zīmes un informācija, kas izvietota šajā portālā ir biedrības "Spēka pasaule" īpašums